Geoblog.pl    wloczykijedwa    Podróże    7000 km przez Chiny :-)    Najwiekszy budda wykuty w skale
2017

Najwiekszy budda wykuty w skale

Chiny
Chiny, Leshan

Pomimo zmeczenia i nie przespanej nocy, jeszcze na koniec postanowilismy pojechac do Leshan, miasta ktore znajduje sie ok 1h jazdy pociagiem (54 rmb) z Chengdu by zobaczyc najwiekszego 71 metrowego Budde wykutego w skale. Na dworcu w Leshan autobus nr 1 (1rmb) zabiera nas do miejsca gdzie mozna zwiedzic caly kompleks swiatynny. Wstep (95 rmb). Na zobaczenie Buddy, ktory robi duze wrazenie bo jest naprawde olbrzymi, potrzeba sobie zarezerwowac ok. 2h minimum. Jest to spowodowane bardzo waskim przejsciem w skale ktory pod naporem setek turystow chcacych sobie zrobic zdjecie, poprostu sie korkuje. Budde mozna zobaczyc tez ze statku, ale to juz drozsza inwestycja.
Z Leshan wrocilismy szybko do naszego hostelu - Lazybones Hostel www.chengduhostel.com - absolutnie swietny! gdzie pozowolono nam wziac szybki prysznic za drobna oplata bo ok. 22.00 musimy uciekac na lotnisko. Poradzono nam ze o tej porze najlepiej wziac taxi (ok.80rmb).
Mamy jeszcze jakies 20 min do wyjscia i w droge!

Grażyna
Grażyna - 2017-01-25 09:42
Z utęsknieniem czekamy na zdjęcia.I oczywiście herbatkę chińską parzoną w profesjonalny sposób.:)

Zasoby: 98 wpisów98 66 komentarzy66 315 zdjęć315 0 plików multimedialnych0

14.02.2022 - 16.03.2022